Corrupt Moderators
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Corrupt Moderators

Coruptia exista ! (The Corruption Exists !) In Romania.. (In Romania..)
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Intrebari despre Greopolis

Go down 
+7
ValyDLR
xblaandy
dieratte
SmocK
pelop
Zeitate
simonique
11 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
Zeitate
Spamer Corupt



Posts : 23
Join date : 2009-09-22

Intrebari despre Greopolis - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Intrebari despre Greopolis   Intrebari despre Greopolis - Page 3 EmptySun 11 Oct - 3:31

Stie careva sa imi zica concret cum se poate cuceri un alt polis?
Back to top Go down
horatiu98
Corupt



Posts : 3
Join date : 2009-09-30

Intrebari despre Greopolis - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Intrebari despre Greopolis   Intrebari despre Greopolis - Page 3 EmptyTue 13 Oct - 0:40

ce sunt chestiile alea de la agora=>kultur?
Back to top Go down
Guest
Guest
Anonymous



Intrebari despre Greopolis - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Intrebari despre Greopolis   Intrebari despre Greopolis - Page 3 EmptyTue 13 Oct - 14:41

Cultura "vă arată valoarea curentă a culturii în oraşul tău. Oraşe cu o cultura scăzută nu au nici o carisma, şi poate dura chiar si peste alte oraşe nu şi în superioritatea militară. A se vedea, de asemenea, secţiunea cultura.


Kultur" zeigt dir den aktuellen Kulturwert deiner Stadt an. Städte mit einem niedrigen Kulturwert besitzen keine Ausstrahlungskraft und können andere Städte selbst bei militärischer Überlegenheit nicht übernehmen. Siehe dazu auch das Kulturkapitel.
Back to top Go down
Guest
Guest
Anonymous



Intrebari despre Greopolis - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Intrebari despre Greopolis   Intrebari despre Greopolis - Page 3 EmptyTue 13 Oct - 17:52

din ce am citit acolo pe la ajutor si cum m-am apucat sa joc ikariam , initial se poate cuceri numai temporar un alt polis
exp: zeitate imi ocupa mie polisul, eu inca ma aflu sub posesia orasului, toate cladirile/;trupele ma costa dublu si zeitte poate sa isi trimita corabile sa si le umple cu resursele mele.

poate cuceri definitiv orasul numai daca isi atrage locuitorii mei de partea lu (e un fel de adeziune) pe o anumita perioada.
acest lucru se face cu jocuri, si de astea.....
nava de colonizare are numai rol de a trimite resurse si armata ca sprijin permanent.
practic urmeaza sa imi dotez polisul cu niste resurse de "inceput" ca si armata (exact cum am inceput noi - 1000 din fiecare si 6 lancieri)

cred ca asa e...

plus ca are legatura cu ce e la agora/kultura
Back to top Go down
mihaita93
Spamer Corupt
mihaita93


Posts : 41
Join date : 2009-09-29
Age : 30
Location : Husi

Intrebari despre Greopolis - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Intrebari despre Greopolis   Intrebari despre Greopolis - Page 3 EmptyTue 13 Oct - 18:18

La ikariam parca trebuia sa ai palat si puteai doar sa colonizezi anumite zone.E intr-adevar ciudat acest mod dar eu cred ca pana la startul primei lumi in decembrie vor simplifica aceasta metoda.
Back to top Go down
Sponsored content





Intrebari despre Greopolis - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Intrebari despre Greopolis   Intrebari despre Greopolis - Page 3 Empty

Back to top Go down
 
Intrebari despre Greopolis
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Corrupt Moderators :: Grepolis :: Corrupt Moderators-
Jump to: